W ramach akcji zdalna szkoła polecam wam filmy seriale dokumentalne, książki, aplikacje, które pozwolą wam w przyjemny sposób zdobyć wiedzę i zrelaksować się. Dzisiaj część 3, a w niej cztery propozycje:

Popularnonaukowe:

1. Na Szlaku

Czy zawsze wartościowe po wartościowe czasopismo musimy iść do kiosku z zapłacić? Nie. Idealnym przykładem jest czasopismo Polskiego Towarzystwa Tusytyczno-Krajoznawczego wydawane przez oddział wrocławski. Dostępne całkiem za darmo do pobrania ze strony w formacie pdf. Wystarczy wejść w zakładkę „Aktualny numer Na Szlaku” i cieszyć się lekturą i pięknymi zdjęciami

2. Planeta Ziemia

Propozycja dla osób korzystających z Netflixa. Znany biolog i popularyzator nauki David Attenborough zabiera nas w wyjątkową podróż po naszej planecie. Wykorzystuje przy tym techniki filmowania opracowane specjalnie na potrzeby produkcji. Zwiedzicie tu m.in. góry, jaskinie pustynie czy lasy klimatu umiarkowanego.

3. Amazonka. Zagadka źródła królowej rzek.

Myślisz, że wiemy wszystko o Ziemi i nie ma już miejsca na nowe odkrycia geograficzne? Ta książka pokazuje, że nie. Jacek Pałkiewicz, podróżnik, specjalista od survivalu, szkolący wojsko w przetrwaniu w najcięższych warunkach. Nie podobały mu się zbyt amatorskie badania źródeł Amazonki przeprowadzone przez National Geographic, zorganizował więc własne zapraszając do nich geografów z różnych krajów.

Do szkoły:

4. Khan Academy

Mnóstwo filmów szkoleniowych dostepnych w różnych językach. Możesz nauczyć się tu zarówno podstaw matematyki jak i programowania czy biologii