W przestrzeni internetu jest wiele miejsc, które warto zwiedzić. Wiele miejsc, gdzie możemy się dowiedzieć o najnowszych odkryciach naukowych w wielu dziedzinach. Dzisiaj chcę podzielić się blogami, które uważam za najciekawsze. Kolejność jest tu przypadkowa. Każdy z tych blogów jest moim zdaniem tak samo wartościowy. Na każdy z nich co jakiś czas zaglądam poczytać o nowościach w nauce spoza kręgu moich zainteresowań lub aby poznać spojrzenie innych popularyzatorów związane z moją działką (nauki o Ziemi)

1. Crazy Nauka

Blog prowadzony przez Olę i Piotra Stanisławskich – dziennikarzy naukowych, którzy konsekwentnie rozprawiają się z fake newsami w przestrzeni internetu. Piszą o wielu dziedzinach nauki. Znajdziecie tu tematykę zdrowia (w tym COVID-19), społeczeństwa, kosmosu, środowiska w tym zmian klimatyczny i wiele wiele więcej. Zaglądając tu możesz mieć pewność, że newsy, które przeczytasz, są sprawdzone, oparte na badaniach naukowych i po prostu prawdziwe. A może zainspirujesz się jakąć crazy wyprawą?

2. Nauka To Lubię

Do Tomasza Rożka mam ogromny szacunek. Jest jednym z najlepszych dziennikarzy naukowych i jego wkład w popularyzację nauki jest nie do opisania. Nauka To Lubię to blog, kanał na YouTube i aktywny profil na Facebooku.
Tomasz Rożek porusza takie tematy jak Ziemia, kosmos, ludzie czy technologia. Nie boi się tematów związanych z medycyną, zdrowiem. Artykuły oparte są na badaniach naukowych, możesz znaleźć tu wywiady z naukowcami. Razem z CrazyNauką to miejsca w blogosferze popularnonaukowej, które staram się regularnie odwiedzać.

3. Glacjoblogia

No to teraz powiało chłodem. I to takim prosto z lodowca. Autor jest glacjologiem na Wydziale Nauk Geograficznych i Geologicznych UAM w Poznaniu. Jako, że lodowce w Polsce nie występują i jak sam autor twierdzi , nawet u studentów nauk o Ziemi wiedza o nich jest niewielka postanowił, że podzieli się wiedzą o tym niesamowitym tworze natury.

4. Nauka o klimacie

Strona prowadzona przez przyrodników, pracowników naukowych. Zmiany klimatu są tematami medialnymi, co nie oznacza, że w sieci nie znajdziecie głupot i kłamstw. Artykułu oparte na badaniach naukowych. Nie wszystkie artykuły są lekkie i łatwe. Czasem na prawdę trzeba się skupić. Ale wszystkie są merytorycznie na najwyższym poziomie. W tematyce zmian klimatu to pierwsza strona, na którą warto wpaść.

5. To tylko teoria

Blog prowadzony przez Łukasza Sakowskiego, biologa z Poznania i organizatora plebiscytu na Biologiczną bzdurę roku. Tematyka, która poruszana jest przez autora to medycyna, dietetyka czy biologia. Jeśli szukasz wiadomości związanych ze zdrowiem polecam obaczyć co nowego słychać.