W ramach akcji zdalna szkoła polecam wam filmy seriale dokumentalne, książki, aplikacje, które pozwolą wam w przyjemny sposób zdobyć wiedzę i zrelaksować się. Dzisiaj część 6, a w niej trzy propozycje:

Popularnonaukowe:

1. Wykłady profesora Krzysztofa Meissnera

Profesor Meissner jest fizykiem z pasją opowiadającym o zagadnieniach związanych z kosmosem. Na prawdę przyjemnie się go słucha. Porusza również tematy trudne, np. dlaczego fizyka nie wyklucza wiary.

2. Bliżej lasu

To opowiadania przyrodnicze w formie podcastów. Dowiesz się między innymi dlaczego ptaki odlatują na zimę lub dlaczego drzewa są zielone. Forma jest dostosowana raczej dla nieco  młodszych, ale myślę, że i starsi się nie zawiodą.

Do szkoły:

Pixabay – darmowe zdjęcia

Potrzebujesz zdjęć lub grafik do prezentacji, projektu? Zgaduję, że na co dzień po prostu kopiujesz grafiki z internetu. Problem w tym, że nie każda licencja na to pozwala. A nawet jeśli, to trzeba poprawnie przypisać autora. Z Pixabay każde zdjęcie i grafikę możesz bez problemu wykorzystać bez zastanawiania się jak oznaczyć autora. Pobierasz na dysk, wstawiasz do projektu i tyle. Żadnych więcej formalności. Możesz je również dowolnie modyfikować.