W ramach akcji zdalna szkoła polecam wam filmy seriale dokumentalne, książki, aplikacje, które pozwolą wam w przyjemny sposób zdobyć wiedzę i zrelaksować się. Dzisiaj  już część 7, a w niej trzy propozycje:

Popularnonaukowe

1. Polskie góry

Aplikacja na wakacje dla miłośników gór. Patrzysz przed siebie i zachwycasz się widokiem pięknych szczytów? Fajnie byłoby znać ich nazwy, prawda? Dobrze, jeśli mamy mapę, na której możemy sobie dany szczyt sprawdzić. Drugą opcją jest ta aplikacja. Wystarczy nakierować kamerę w smartfonie na wybrane szczyty i otrzymujemy informacje o ich nazwie wysokości i odległości od nas. Aplikacja darmowa więc… trzeba się spodziewać reklam. Ale myślę, że warto pokusić się o przetestowanie. Ja mam pobraną. Teraz tylko czeka na wyjazd 🙂 Więcej o aplikacji tutaj

2. Wirtualny spacer po Kopalni Soli „Wieliczka”

Czy spędzanie czasu w domu rzeczywiście ogranicza nam spacery i zwiedzanie? Oczywiście, że nie. Teraz możesz zwiedzać bez wychodzenia z domu. Co więcej, możesz się przenieść 100 metrów pod powierzchnię ziemi i zwiedzić wirtualnie chyba najsłynniejszą kopalnię w Polsce.

Do szkoły:

3. Geografia24 – Baza wiedzy geograficznej

Znajdziesz tu wiele cennej wiedzy z zakresu geografii zarówno do szkoły podstawowej jak i ponadpodstawowej. Dużo grafik, zdjęć, bardzo przystępne opisy i wyjaśnienia. Strona prowadzona przez geografa. Zamiast korzystać z niesprawdzonych źródeł w trakcie przygotowań do lekcji zerknij właśnie tu.