22 kwietnia co roku obchodzone jest międzynarodowe święto naszej planety – Dzień Ziemi. W tym dniu organizowane jest wiele imprez mających promować postawy związane z ochroną środowiska.

Kenia, Afryka

W tym roku Dzień Ziemi jest wyjątkowy, gdyż w większości obchodzony jest indywidualnie bądź w niewielkich grupach. Wykorzystamy ten czas aby doedukować się w zakresie przyrody naszego kraju, regionu. Zastanówmy się jak możemy uczestniczyć w jej ochronie. Jak wspólnie możemy zapobiegać potegowaniu zmian klimatu, zanieczyszczaniu wód. Może jesteś rodzicem i masz możliwość pokazania swojemu dziecku piękna otaczającego nas świata. Popatrzcie się na chmury, poszukajcie przeróżnych kształtów. Może znajdziecie smoka, może wieloryba. Zabierz je nad wodę aby pokazać ten ekosystem, wybierzcie się razem do lasu, pojeździe w góry. Nie tylko dzisiaj. Na świętowanie mamy przecież cały rok.

Sam możesz wykorzystać ten dzień na lekturę ciekawej książki przyrodniczej lub podróżniczej dzięki której poznasz przyrodę innych regionów świata. Mamy wiele ciekawych czasopism o tematyce przyrodniczej. Jeśli nigdy się nimi nie interesowałeś, może dzisiaj jest ten dzień aby znaleźć nową pasję. Pasję jaką jest otaczający nas świat.

Karol Kubak