O mnie

O mnie krótko

Karol Kubak, geograf fizyczny, hydrolog. Obecnie pracuję jako nauczyciel geografii. Posiadam również wykształcenie chemiczne.

O mnie naukowo – dłużej

Jestem dyplomowanym geografem po UMCS w Lublinie. Licencjat ukończyłem ze specjalnością ochrona i gospodarowanie środowiskiem, studia magisterskie ze specjalnością klimatologia i gospodarka wodna. Specjalizuję się w tematyce hydrologii i hydrochemii. Dodatkowo pasjonuje mnie meteorologia i zagadnienia geografii krajobrazu i GIS. Aby lepiej zrozumieć zmiany jakości środowiska zdecydowałem się poszerzyć swoją wiedzę na Wydziale Chemii UMCS.

Doświadczenie

Do tej pory miałem okazję uczestniczyć w wielu interesujących projektach, m.in.:

  • Badania jakości wód Zalewu Zemborzyckiego w Lublinie
  • Badania morfometryczne rzek Lubelszczyzny
  • Badania jakości wód jezior na Pojezierzu Łęczyńsko-Włodawskim
  • Pomiary wąwozów w pobliżu Nałęczowa
  • Badania zmienności użytkowania gruntów wybranych wsi na Roztoczu
  • Digitalizacja map Roztocza

Większość czasu spędziłem w terenie oraz laboratorium chemicznym. Moim głównym zainteresowaniem był wpływ zapór i sztucznych zbiorników na środowisko. Tym badaniom poświęciłem większość mojego czasu. Ale od niedawna zwracam szczególną uwagę na tematykę krajobrazu, w tym krajobrazu kulturowego.

Specjalizuję się również w projektowaniu systemów automatycznego nawadniania oraz poprawy jakości wody  w oczkach wodnych.

Posiadam doświadczenie w prowadzeniu zajęć na uczelni wyższej a obecnie uczę geografii w szkole podstawowej.

O mnie pozanaukowo

Nałogowo podglądam przyrodę, fascynuje mnie jej piękno i uspokaja obecność. Kocham chodzić po górach. Uwielbiam ciszę, spokój, śpiew ptaków, szum drzew i potoków. Chyba dlatego zakochałem się w Górach Świętokrzyskich. Są niskie, takie niepozorne, ale nieco mniej uczęszczane niż popularne szlaki Tatr czy Sudetów. Ale dzięki temu mogę tu odpocząć.

Oprócz tego kocham muzykę. Zarówno słuchać tej cięższej (rock, metal), klasycznej, folkowej, country i bluesa jak i grać. Ukończyłem szkołę muzyczną w klasie fortepianu.